Máme způsob, jak zamaskovat oděrky na bílých botách

Vaše oblíbené bílé kožené boty jsou znetvořeny nevzhlednými škrábanci na špičkách? Máme rychlý a účinný způsob, jak to udělat. Pokud hledáte způsob, jak zamaskovat oděrky na bílých botách a skrýt škrábance, sáhněte především po přípravcích dostupných v obchodech s obuví, ale také po domácích prostředcích.

Jak zamaskovat oděrky na bílých botách? Existuje několik způsobů, jak to udělat. V závislosti na materiálu, ze kterého jsou boty vyrobeny, a také na míře znečištění, škrábanců nebo oděrek můžete použít různé metody. V obchodech jsou k dostání speciální přípravky, ale sáhnout můžete i po domácích či drogérkových metodách.

Jak zamaskovat oděrky na bílých botách?

Někdy stačí malý výlet nebo procházka po kamenité cestě, aby vaše boty zůstaly poškrábané a nevzhledně odřené. To platí jak pro boty z umělé a přírodní kůže , tak pro boty z lakované kůže.

U látkových bot je oděr méně patrný a případné škrábance lze zašít nebo použít speciální, vzorované nášivky . Boty z jiných materiálů, zejména bílé, mohou být značně problematické.

Odstranění oděrek kouzelnou houbou

Kouzelná houba je skutečnou revolucí v čištění. Poradí si i s velmi obtížnými nečistotami. Škrábance samozřejmě neodstraní, ale mohou je snížit, pokud jsou kolem oděru nebo poškození špinavé.

Lehce navlhčete houbu a poté boty velmi pečlivě protřete . Kouzelná houba má abrazivní strukturu, takže musíte být velmi opatrní, abyste materiál ještě více nepoškodili.

Jak zamaskovat oděrky na botách: přípravky z obchodu

Škrábance na bílých botách lze jen velmi obtížně odstranit, a proto prodejny obuvi nabízejí speciální pasty na maskování oděrek . Někdy se jim říká korektory a přicházejí ve formě lahvičky s houbičkovým aplikátorem. Stačí jej jemně rozetřet na boty, aby se oděrka zamaskovala. To je docela efektivní řešení, i když si neporadí s velmi velkými škrábanci.

Jak obnovit bílé kožené boty?

Pokud vaše boty potřebují kromě oděrek důkladné vyčištění, můžete je zkusit vyčistit přípravkem Cif na vaření. Sáhnout můžete i po směsi vody a octa . Navlhčete jím měkký hadřík a poté jemně otřete. Pokud jsou na botách oděrky nebo škrábance, nasměrujte hadřík k mírnému „uhlazení“ materiálu.

Nezapomeňte boty na závěr otřít čistým, mokrým hadříkem nebo opláchnout pod vodou a poté otřít do sucha. Na čištění kožené obuvi můžete sáhnout i po speciálních pěnách . Jsou velmi jemné a přitom účinné.