Malování plastových květináčů není vůbec obtížné

Pokud přemýšlíte, jak levně natřít plastové hrnce, doporučujeme: staré hrnce nemusíte obnovovat barvou z obchodu. Můžete to udělat lakem na nehty, použít techniku ​​decoupage nebo zakrýt hrnec. Poslouží také stuhy a provázky.

Jak natřít plastové květináče? Pokud nejsou poškozené, ale pouze zašlé nebo jsou na nich vidět drobné škrábance, které způsobily, že květináče ztratily svůj pěkný vzhled – nevyhazujte je. Renovace plastových květináčů není náročná a efekt může být vynikající. 

Nejprve se zaměřte na to, zda vaše hrnce stojí za váš čas: pokud se jedná o velké hrnce, které mají sentimentální hodnotu a náklady na nové převyšují náklady na jejich renovaci, pak stojí za to přijmout výzvu přemalovat nebo restaurovat jinými způsoby.

Malování plastových květináčů barvou ve spreji

Jak natřít plastové květináče, aby byly atraktivnější a zakryly vady, škrábance a kazy? Vyzkoušejte například barvu ve spreji, která se pohodlně používá a poskytuje rovnoměrné pokrytí plastu. Vyberte si produkt s matným nebo lesklým nebo metalickým povrchem. Zlaté a stříbrné barvy ve spreji snadno najdete ve stavebnictví, papírnictví nebo uměleckých obchodech . Jak takto vypadá malování plastových květináčů?

Před natíráním květináče dobře umyjte a osušte. Případná zbytková voda může nepříznivě ovlivnit trvanlivost a vzhled barvy. Noviny pak rozložte na bezpečné místo (může to být vana, sprchový kout nebo balkon či dvůr).

Nasaďte si rukavice a položte plastové hrnce na noviny. Sprej několikrát protřepejte, vyzkoušejte na novinách, abyste určili, jaká je nejlepší vzdálenost k malování, aby nebyly žádné šmouhy. Začněte malovat – zabere vám to pár minut. 

Malování plastových květináčů lakem na nehty

Pokud máte rádi všemožné kutilské výzvy, pak jistě znáte možnosti laků na nehty. Mnohé z nich obsahují nitrocelulózu , která se také používá při výrobě barev a lepidel. Bílé plastové květináče jsou skvělé pro obnovu plastových květináčů lakem na nehty . Jak natřít plastové hrnce lakem?

Nalijte různé laky na nehty do misky s vodou (nejlépe takovou, která se může ušpinit). Vodu s laky na nehty rozmíchejte delší tyčinkou nebo posuňte misku tak, aby se pruhy barev na vodě spojily. Poté čistý a suchý plastový hrnec, ponořte do hmoty a vyjměte. Lak přilne k povrchu plastu a vytvoří barevné, originální vzory. Nechte uschnout.

Jak malovat plastové květináče: technika decoupage 

Čím natírat plastové květináče… aniž byste je natírali barvami nebo lakem? Pokud sníte o originálním, dekorativním plastovém květináči, můžete k jeho zdobení použít techniku ​​decoupage,  což je zjednodušeně řečeno: zdobení předmětů papírovými ubrousky nebo dekoračním papírem .

Jak takto obnovit plastové květináče? Z ubrousků nebo papíru vystřihněte jednotlivé vzory. Pokud používáte ubrousky, oddělte horní vrstvu, tu se vzorem. Potřete hrnec lepidlem na decoupage . Aplikujte vyříznutý vzor na jeho povrch. Navlhčete si prst nebo štětec lepidlem. Vyhladit nerovnosti. Nechte zaschnout a nakonec nalakujte.