Jak si připravit autentické italské tiramisu

Tiramisu je jedním z nejoblíbenějších italských dezertů, které si oblíbili milovníci sladkostí po celém světě. Tento lahodný dort se skládá z vrstev savoiardových sušenek namočených v kávě a likéru, které jsou střídány s krémovou směsí z mascarpone sýra, cukru a žloutků. Jeho chuť je bohatá a jemně nasládlá, což ho činí ideálním zakončením jakékoli večeře. Pokud se chcete ponořit do autentického italského gastronomického zážitku přímo u vás doma, následujte tento jednoduchý recept na přípravu skvělého tiramisu.

Tiramisu recept

Nejdůležitějším prvkem je mascarpone, který dodává tomuto dezertu krémovou a bohatou chuť. Kromě toho budete potřebovat čerstvé vejce, cukr, silnou kávu, likér amaretto a sušené ladyfingers.

Prvním krokem je oddělit žloutky od bílků vajec. Žloutky smíchejte s cukrem dohladka a postupně přidejte mascarpone. Směs by měla být hladká a bez hrudek. Poté si připravte silnou kávu a nechte ji vychladnout na pokojovou teplotu. Do této kávy můžete přidat trochu amaretta pro intenzivnější chuť.

Druhým krokem je namočení ladyfingers do kávy s amarettou po obou stranách tak, aby se nasákly tekutinou, ale nebyly rozmočené. Namočené ladyfingers pak položte na dno zapékací mísy nebo skleniček jako první vrstvu tiramisu. Na tuto vrstvu nanesete polovinu smetanového krému z mascarpone a opakujte proces s další vrstvou ladyfingers a krému.

Nakonec posypte povrch kakao práškem a nechte tiramisu odpočinout v lednici minimálně 4 hodiny, ideálně přes noc. Po této době si můžete vychutnat autentické italské tiramisu plné bohatých chutí a jemného křupavého kontrastu mezi ladyfingers a krémovým náplní.

Skvělý recept na jemně nasládlé tiramisu doma

Skvělý recept na jemně nasládlé tiramisu vám umožní vychutnat si tu správnou kombinaci kávy, mascarpone sýru a kakaa. Začneme tím, že smícháme silnou kávu s lžičkou cukru a rumu. Poté namočíme piškoty do této směsi a poklademe je na dno zapékací mísy.

Dalším krokem je připravení krému. V misce rozšleháme žloutky se šlehačkovým cukrem, dokud nezískají světlou barvu a hladkou konzistenci. K tomuto žloutkovému krému postupně přidáváme mascarpone sýr a opatrně promícháváme, aby se ingredience dobře spojily. Tento krém pak nalijeme na vrstvu piškotů v zapékací misce.

Nakonec posypeme vrchní část tiramisu hojnou dávkou kakaa pro dokonalý zákusek plný lahodného aroma. Nezapomeňte nechat tiramisu odpočinout v ledničce minimálně 4 hodiny (ideálně přes noc), aby se chutě propojily a dezert ztuhl. A pak už jen stačí nakrájet si porci, nasadit lžíci a nechat se unášet do italského ráje plného sladkých pochoutek.