Co je dobré udělat před prodejem Vašeho vozu

Ať už střídáte auta po dvou letech anebo se chystáte prodat svého oblíbence, kterého vlastníte deset let, vždy chcete při prodeji co nejvíce utržit, respektive skončit s co nejmenší ztrátou.

Trh s ojetými automobily je velmi komplexní a ne vždy zcela férový, je tedy třeba vytáhnout veškeré trumfy a snažit se zaujmout potenciální zájemce reálnými benefity, které by jim koupě tohoto konkrétního vozidla mohla přinést.

Pokud máte pocit, že už jste udělali vše, co bylo ve vašich silách, a kupci se stále nehrnou, přečtěte si náš článek níže a možná najdete něco, na co jste zapomněli.

Zjištění stavu a servis

Nejste-li automechanik nebo jiný profesionál v tomto oboru, možná úplně nevidíte do toho, jaké má vámi nabízené auto mouchy.

Zejména pak uvnitř, v zásadních funkčních komponentech, které však nejsou vidět a bez nahlédnutí pod kapotu nemáte šanci jejich stav ověřit. Pak se vyplatí zajet do vašeho autoservisu, nechat udělat kompletní prohlídku a případně i nějaké opravy pomocí autofólie Wrapstyle Praha, jejichž cenu pak zahrnete do ceny, za kterou prodáváte.

Můžete pak s čistým svědomím každému říci, co jste na autě aktuálně udělali a co bude třeba chtít opravu během následujících několika let.

Perfektní údržba

Když máte vyřešeno, co se skrývá uvnitř, je načase maximálně vyšperkovat vnější stav.

Znamená to tedy mytí, voskování či jiná aplikace ochrany laku fólií, aplikace oživovacích a ochranných prostředků na kola, důkladné mytí podvozku a další záležitosti, kterými zajistíte, že se bude vůz na pohled jen lesknout. Co se týče interiéru, tam můžete vyčistit autosedačky suchou či mokrou cestou, vše důkladně umýt, vyprat koberečky, popřípadě i vyměnit potahy, oživit a ošetřit plasty – opět je toho mnoho, čím můžete jízdu novému majiteli značně zpříjemnit.

Nezapomeňte všechny tyto kroky dobře „prodat“ v inzerci.

Kvalitní fotografie

Ke kvalitnímu popisu patří skvělá fotografie. Vizuální dojem je minimálně pro některé důležitější než stav tachometru, lidé jsou zkrátka velmi pocitově založení a na základě emocí i nakupují. Vyberte si den, kdy bude dobré počasí, pěkné místo a samozřejmě člověka, který bude fotky pořizovat.

Svépomocí můžete ušetřit, a jestli máte kvalitní fotoaparát, vlastně můžete odvést docela dobrou práci. Přesto, pokud je to jen trochu možné, požádejte o pár fotografií profesionála či alespoň hobby fotografa. Ušetříte si starosti a čas a investice nemusí být až tak závratná. 

Zvýšení hodnoty

Pokud chcete ještě více reálně zvýšit hodnotu svého vozu, pak kromě menších či větších oprav můžete věnovat extra pozornost shora zmíněné údržbě. Jak?

Když ji svěříte opravdovým profesionálům se špičkovou technikou a přípravky na mytí vozidel.

Automyčka Express nabízí kvalitní mycí programy Revital a Ceramica, které umí obnovit vnější vzhled karoserie do hloubky a s několikaletou výdrží.

Jedná se o technologie, které doma zkrátka nenapodobíte, a o investici, která se vám při rychlém a hladkém prodeji rozhodně vrátí.